בעיות מתמטיות מחיי היומיום

PBL - פתרון בעיות מהעולם האמיתי

PBL – למידה מבוססת פרויקטים, היא שיטת למידה שבה תלמידים ותלמידות עובדים בשיתוף פעולה על מנת לפתור בעיות ושאלות אותנטיות בעלות משמעות בעולם האמיתי.

במסגר התכנית "פרקטימטיקה -לגלות איך המתמטיקה עובדת בשבילנו", נתנסה בלמידה שיתופית  להתמודדות עם פתרון בעיות אותנטיות תוך הפעלת חשיבה ביקורתית המסייעת להבנה עמוקה  של רעיונות מתמטיים, תורמת לשימור הידע שנוצר ואף מעלה את יכולתם של התלמידים והתלמידות לממש את הידע שצברו בעולם האמיתי.
 
הודות להתמודדות עם בעיות מתמטיות מורכבות, נלמד לחוות את היתרונות שבעבודה שיתופית, להפיק ידע, לקבל תמיכה, ולהחליף דעות בסביבה בטוחה. כל אלה תורמים לחיזוק תחושת הבעלות על הידע, על התהליך ועל התוצר, לאימוץ אסטרטגיות למידה ולשיפור הרגלי הלמידה, תוך חיזוק את הבטחון של התלמידים והתלמידות ביכולתם ללמוד ולהתמודד עם חומר חדש.

 

היתרונות

פיתוח מיומנויות הכרחיות למאה ה-21

עבודת צוות בסביבת לימוד מפרה ובטוחה

חיזוק תחושת המסוגלות ויכולת ההתמודדות עם בעיות מורכבות

שיעור כפול (משימה ראשית); 4 שבועות (פרויקט המשך)

הדס קונה טלויזיה | בעיות מתמטיות מחיי היומיום | תעשיידע

הדס קונה טלויזיה​​

הדס רוצה לקנות טלויזיה מסך רחב HD עם גודל מסך 65 אינטש ומוטרדת שהטלויזיה לא תיכנס לנישה בקיר שרוחבה 60 אינטש וגובהה 30 אינטש. איך תדע אם הטלויזיה מתאימה לה?
באמצעות ניתוח וסינתזה של מידע אותנטי המוצג באתר השוואת מחירים, נלמד לבצע מידול נכון של מצב המשלב בעיה מתמטית מחיי יום יום ומידע הנדסי מעמוד ויקיפדיה בנושא של Full HD, לבצע פעולות מתמטיות ולהעריך את התוצאה לאור המציאות

גלו עוד